Počasí

Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/12 °C
Pondělí Zataženo 24/14 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 17/13 °C
Středa Polojasno 20/12 °C

Drobečková navigace

Úvod > Upozornění > Zlínský kraj 2009 > Košt slivovice

Pašovský košt slivovice klepe na dveře

 

 

Tož rok sa zaséj z rokem zešél a je třeba nahlédnůt do špajzek a podívat sa estli tam ostalo trochu dobréj slivovice na letošní košt slivovice v Pašovicách.

 

Byla by veliká škoda nechat si to dobrotisko enom pro sebe a nepokusit sa vyhrát v tom letošním ročníku. Šak staří páni z Pašovic, co už pořádajů třetí ročník, nachystali pěkné ceny pro vítěze. Pochytali zaséj nejaké zkušenosti doma aj u sůsedů ve vedlejších dědinách, dokonca aj nekteří byli pozvaní od sůsedů do degustačních komisí. Tož aj to svědčí o tom, že sa o našém koštu ví a získává si jméno doma v Pašovicách aj v okolních dědinách a to je dobře. Tož sa chlapi a děvčice nestyďte, lapněte sodovčák, lebo aj dva podlevá teho, kolik máte doma uschovanéj gořalky a přihlaste sa do sůtěže.

Vzorky možete odevzdat na známých adresách a to u Gregůrků čp. 29 u zvonice a Kůrů čp. 4 naproti staréj hospody. Letos sa bude sůtěžit enom ve dvůch kategórijách. Kategóriju trnky zme slůčili do jednéj skupiny, lebo stejně nikdo nepozná estli to je slivovice letošní, lebo loňská.

Vzorky prosím řádně označte estli dáváte slivku, hrušku, meruňku, ať sa pozná od koho to je např. Franta Opršálek, Pašovice 2564, trnka 2000, lebo Jožka Vypílfšecko, Prakšice 1, jablko 1956 tož tak nejak. Eště jedna novinka oproti loňsku - pořadatelé zajistili jednotné sklenice a ten kdo dál vzorek v minulých rokoch tož dostane sklenku(y) a bude enom na něm estli ju naplní.

 

Daléj bych chťél poprosit chlapi aj cérky statečné, co si na to trůfajů a hlavně co si myslíja, že tomu rozumíja, nech sa přihlásíja do degustační komise, ale podotýkám, že v komisi sa nechlasče, ale koštuje tož to vemte v potaz.

 

Co sa týče teho kdy a kde sa bude koštovat a všecko kolem toho, tož asi tak

 

Vzorky sa mosíja odevzdat na uvedených adresách nejpozděj do 10. 3. 2004 (nenechávajte to na poslední chvílu, je toho potom opravdu moc to všecko zpracovat).

 

Koštovat sa bude v Pašovicách na sále 12. 3. 2004 (podivat sa možete dójít,ale nesmíte rušit práci degustátorů, jináč byste moseli byt vykázaní ze sálu).

 

V sobotu 20. 3. 2004 večér po vyhlášení výsledků može všecky vzorky okoštovat aj veřejnost (dojděte brzo lebo vítězné vzorky sů brzo vypité) potom bude následovat zábava, před kterů sa rozdájů ceny vítězom (pořadatelé sa práskli přes kapsu, jako hlavní cenu pro vítěza tj. gořalka s největším počtem bodů, dávajů motorovů pilu) daléj už budeme enom koštovat a mudrovat, jak to ti komisaři špatně zhodnotili, že tá lebo oná je stejně lepší. Zřejmá věc, že u toho budem křepčit, protože nám budů hrát Dobří bobři a kolem půlnoci sa dočkáme aj vylosování tomboly, kde sů také pěkňučké ceny. První cenů je hentá HI FI sůprava, co to dělá taký rambajz, no šak nech si výherca užije. Další ceny sů také hodnotné, dondite sa podívat. Letos to nebude moc drahé, veznete pedesátku na vstupné, nejaké korunky na okoštování vzorků a matonku na zapití no a estli budete chtět hůjat tož si možete kůpit aj gulášek. Dyš to tak zesumíruju, tož dvě stovky mosíja na večér stačit, ale rači si vemte víc, sichr je sichr.

 

Sejdeme sa u dobréj gořalky 20.března 2004, snáď sem Vám napsál všecko podstatné a estli sa potřebujete dozvědět něco víc, tož zavolajte mobilem alebo z pevnéj na číslo 777 741 415, 737 807 459

 

 

Tož nazhledanů v téj naší hospůdce

 

při III. ročník koštu slivovice,

 

jehož organizátorem a garantem jsou

 

OÚ Pašovice a STAŘÍ PÁNI

 

 

 

Lesti Vás to zaujalo a chcete vědět, jak to bylo v předešlých ročníkoch, tož sa možete podívat na další tý oné vé vé vé stránky, prý stačí kliknút enem dolu na ten ročník...