Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky a kluby > Klub aktivních seniorek Pašovice

Klub aktivních seniorek Pašovice

Klub vznikl v únoru 2013.
Jak už napovídá název, chceme být i v našem věku aktivní a ukázat, co umíme a že se dokážeme i bavit.
Naše aktivní seniorky se schází každé první pondělí v měsíci, v počtu 20-22 členek. Mimo tyto schůzky, které se konají v kulturní místnosti místní hospody, za příznivého počasí vyrážíme na vycházky do přírody.
Podnikáme i celodenní výlety, např. do skanzenu na Modré, do Luhačovic atd.
Naše členky se zúčastňují různých akcí, jak pro seniory, tak pro děti. Podílí se na zábavě různými scénkami, pro děti pečou sladkosti - perníčky, které jim rozdávají za odměnu při sportovních akcích.
Každý rok chceme pořádat výstavu na určité téma. V roce 2013 to bylo na téma - šikovné ručičky našich spoluobčanů. V roce 2014 to byla výstava betlémů. Dnešní senioři jsou velmi aktivní a  udržují si svěžest těla i mysli. Zajímají se o veřejné dění, navštěvují kulturní akce a zapojují se do různých aktivit. Malá připomínka našich aktivit. Pravidelné vycházky do blízkého i vzdáleného okolí. Návštěva divadla a koncertu. Exkurze. Pečení perníčků, uspořádání výstav a nedělního posezení pro seniory. Naše pondělky mají vždy nějaké téma. Jako třeba Otvírání pramenů, učíme se trénovat mozek, svatební fotografie, babi hýbej se, jablečné posvícení, divadelní kavárna, draní peří, vzpomínka na školu, svátek matek, přísloví a nářečí, ochutnávka kyselice cestování po Polsku, 110 výročí narození spisovatelky Františky Pecháčkové a jiné.  Setkávání je vždy plné smíchu a povídání. I nadále si budeme udržovat dobré vztahy mezi námi, vymýšlet si aktivity, které nás budou zajímat a tím si i zpestřovat svůj život.

Vedoucí klubu, Jana Kročilová.

Více informací najdete na samostatných webových stránkách.