Počasí

Pondělí Zataženo 24/16 °C
Úterý Skoro jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/18 °C
Čtvrtek Zataženo 26/19 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zahrada života

Zahrada života

                                                        logo

 

V minulosti byla v těchto místech jenom hluboká strž s náletovými dřevinami a divoká skládka. Na dohled od tohoto místa je kaple sv. Jana Sarkandera a místní hřbitov. Zahrada života má být protiváhou tohoto pietního místa a má symbolizovat zrození a nový život.

V naší Zahradě života máme vysázeny původní odrůdy ovocných stromů, které u nás na Slovácku pěstovali již naši předkové. U jednotlivých stromů můžete najít cedulky se jmény rodin, které se o stromy starají.

Toto místo má být pomyslnou oázou klidu a radosti. Místem, kde si na chvíli můžete odpočinout a načerpat energii.

Očima našich dětí se tady můžete seznámit s faunou a flórou přírodního parku Prakšická vrchovina, jehož je obec Pašovice součástí.

Děti jsou naše radost, naše pýcha a naše budoucnost. Děti jsou život. Proto jsme děti do tvorby tohoto místa aktivně zapojili. Stromy porostou spolu s dětmi a obojí nám snad jednou přinese plody naší práce.

Přejeme Vám, ať se naše Zahrada života v budoucnu stane oblíbeným místem, které budete navštěvovat a ke kterému se budete rádi vracet.

A na závěr Vás chceme poprosit, chovejme se k sobě a k přírodě okolo nás slušně a s úctou. Všechno dobré se nám jistě jednou vrátí.

Foto ze slavnostního otevření Zahrady života. Neděle 15. 4. 2018.

Bohoslužbu Zahradě života celebroval biskup Mons. Josef Nuzík. Foto: Jožka Kaňa.

Vítání chlebem a solí u chrámu Ježíše Krista Krále v Prakšicích  Příchod biskupa s doprovodem kněží a ministrantů do chrámu.

Stonožkové děti.  Mše svatá. Příjímání těla Kristova.

Přinášení obětních darů k oltáři.      Přinášení obětních darů k oltáři.      Přinášení obětních darů k oltáři.      Přinášení obětních darů k oltáři.

Slavnostní otevření Zahrady života. Foto: Jožka Kaňa.

Děvčata z Hnutí Na vlastních nohou Stonožka drží slavnostní pásku.  Pozvaní hosté s našim panem starostou před slavnostním otevřením Zahrady života

Nejen občané naší vesnice se přišli podívat na žehnání Zahradě života.  Přestřižení pásky u vstupu a požehnání biskupem.

Debata hostů o projektu.  Sázení Moruše bíle za Stonožku.

Sázení Moruše černé biskupem Nuzíkem.  Práce se zdařila. Projekt má smysl.

Návštěvníci u naučných cedulí.      Ovocné stromky původních slováckých odrůd v naší Zahradě života.      Pan senátor Ing. Patrik Kunčar u stromku pana starosty Řezníčka.      Linda Karlíková si brání svoji vyhlídnutou třešeň.

Lidem se projekt Zahrady života líbí.      Jedna z naučných cedulí, na kterých jsou autorské díla dětí z Hnutí Stonožka.      Naši maličcí hosté zkouší posezení z akátových špalků.      Pan místostarosta Radim Karlík s manželkou Olgou a biskupem Nuzíkem.

Informační tabule jsou dílem dětí z Hnutí Na vlastních nohou Stonožka.

Zahrada Života - Hmyz    Zahrada Života Hmyz 2

Zahrada Života - Rostliny    Zahrada Života - Savci

 Zahrada Života - Ptáci