Počasí

Pondělí Oblačno 22/13 °C
Úterý Zataženo 24/11 °C
Středa Zataženo 23/12 °C
Čtvrtek Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 19/13 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Akce v okolí

Akce v okolí


Výstava „Převrat v duši“ malíře Otakara Hudečka

Místo
náměstí Míru 12, 76001 Zlín
Datum konání
Typ

První retrospektivní výstava díla malíře Otakara Hudečka, absolventa Baťovy Školy umění, se otevírá v zámecké Galerii Václava Chada ve Zlíně ve čtvrtek 28. května 2020. Výstava „Převrat v duši“ potrvá až do 13. září, ve svých závěrečných dnech se začlení do doprovodného programu Zlín Film Festivalu. Otakar Hudeček je nejvýznamnějším olomouckým malířem druhé poloviny 20. století. Jeho mimořádné dílo zahrnuje malby, kresby, grafiky, fotografie i samizdatové tvorby. To vše má možnost vidět zlínská veřejnost v rámci vůbec první retrospektivní výstavy „Převrat v duši“. Autor je již sedmým absolventem vyhlášené zlínské Školy umění, jehož práci Galerie Václava Chada představí. Jejich prezentací se zabývá už od roku 2014, navíc uspořádala i jubilejní výstavu „Láska v křečích explozí – Škola umění Zlín“. „Hudeček patřil do generace zlomené válkou, trvale postižené hyperkritickou nedůvěrou k vlastnímu dílu – neustále v kuželu uhrančivého svitu odkazu Václava Chada. Zároveň byl v dvojím smyslu okultista. Na jednu stranu byl fascinován tajnými naukami, na druhou stranu jeho dílo, které sveřepě rozvíjel od 40. do konce 70. let, mělo zůstat neobjeveno. Jeho výjimečný umělecký osud nás učí, že lze být umělcem, aniž by bylo nutno bez ustání tvořit,“ uvádí autoři výstavy David Voda a Ladislav Daněk s tím, že Hudečkovo dílo, či spíše jeho torzo, se objevilo před dvaceti lety šťastnou náhodou v jeho olomouckém bytě postiženém povodní roku 1997. Hudeček v té době již dvacet let netvořil. Název výstavy „Převrat v duši“ pak vychází z Hudečkova pohledu na umění: „Obraz nebo cokoliv z umění působí na lidskou duši pokaždé převratně. A tento převrat v duši je tak hluboký, že se od něj nikdy neodtrhnete, že jej stále nosíte s sebou jako citlivou ránu ve svém obyčejném všedním životě.“ O pravdivosti jeho slov se mohou přesvědčit návštěvníci výstavy v Galerii Václava Chada v prvním poschodí zlínského zámku. Otevřena je od 29. května do 13. září 2020, vždy od pondělí do pátku mezi 10. a 17. hodinou. V jiných termínech lze výstavu zhlédnout pouze po individuální domluvě na e-mailu galerie@zlinskyzamek.cz. Vstupné je v jednotné výši 50 Kč. Dne 3. září v 17 hodin bude uveden katalog k výstavě Otakar Hudeček (1924-2007) / Převrat v duši. Výstava byla připravena ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc. V září se stane součástí doprovodného programu Zlín Film Festivalu, který se koná od 4. do 10. 9. Další podrobnosti o zlínském zámku i Galerii Václava Chada najdete na www.zlinskyzamek.cz a www.gvch.cz.

Více

POZNÁVEJ SE - interaktivní výstava

Místo
Holešov
Datum konání
Typ

„Poznávej se je moderní výstava, která interaktivní formou představí, jak fungují lidské smysly a jak nás klamou. Kombinuje v sobě hru, zábavu i poučuje, zahrnuje čtyřicet sedm exponátů, které jsou přímo určené k vyzkoušení, vyřešení nebo soutěžení. K dispozici jsou proškolení lektoři,“ řekla kurátorka projektu Nikol Holubová z Městského muzea a galerie v Holešově. Návštěvníci zapojí co největší množství smyslů a vyzkoušejí si například Braillovo písmo, 3D otisk těla, změří sílu stisku ruky nebo si posedí na hřebících jako fakír. Všechny exponáty doplňuje nápověda i vysvětlení, proč věci fungují, jak fungují. Dotýkat se exponátů proto bude přímo přikázáno. Hlavní myšlenkou výstavy je podnítit zájem zejména mladé generace o technické obory a v duchu Komenského hesla „škola hrou“ je vtáhnout do světa přírodních věd, aktivovat hravost a tvořivost. Interaktivní výstava Poznávej se libereckého zábavně - naučného science centrem iQPARK začne 21. května a bude trvat do 6. září. Výstava bude otevřená denně kromě pondělí vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V jejím provozu budou platit hygienická opatření daná nařízením vlády.

Více

Živý Festival

Datum konání
Typ

miniFestival, který baví.Nenápadný lesík na kraji malé obce Žlutava (okr. Zlín) skrývá malebný areál "dubník", kde se ve stínu vysokých strumů 18. Července uskuteční náš minifestiválek. Kapacita areálu je maximálně 500 osobLine up:  O5 a Radeček, Alžběta Kolečkářová, Leon, CrossBand The Stokes, RightNow, The Slobs, MERS, Výsledek.Doprovodný program: Lukostřelba, Slam Poetry, Gymnastika na vesnici.. a další. 

Více

Despodance x Exotrauma LIVE!

Datum konání
Typ

Temno, mlha a nekompromisní projekce pohltí tenhle výjimečnej večer v A Clubu. Tentokrát tam totiž nejdeš jen tak zabít nudu. Tentokrát tam jdeš zažít něco neopakovatelnýho. Jdeš si pro zážitek. Takže nahoď ty nejčernější hadry, co najdeš ve skříni a připrav si sluchovody na ty nejtemnější synthy! 19:00 - Dveře otevřeny 20:00 - Despodance 20:30 - Exotrauma 21:20 - DespoTrauma DJ mix dokud nás nevyhodí :D DESPODANCE: www.bandzone.cz/_111989 EXOTRAUMA: www.bandzone.cz/exotrauma Neseď doma a dondi!!!

Více

Hrozně + Revolt Blues

Datum konání
Typ

Dvojkoncert v atriu kina Hvězda Uherské Hradiště.

Více

SwingShower ve Valašském Meziříčí

Datum konání
Typ

Swingová show na zámecké terase ve Valašském Meziříčí

Více

Open air Pod Lipou

Datum konání
Typ

Oznamujeme další fajnovou akci tentokrát v hospodě Pod Lipou ve Zlíně. Od šesti hodin zde zahrají kapely Kouřová Clona, Purple Pickles, dále Coincidence z Ostravy a zakončíme to naši taneční krabicovou prasárnou MeinKraft. Koncert se odehraje venku na zahrádce, ale v případě nepříznivého počasí se akce přesune dovnitř. Protože však ve stejný den bude naše Krabice #1 hrát se Scabbard v Brně, rozhodli jsme se, že než abychom akci rušili nebo přesouvali, vyzkoušíme takový experiment a sice že koncert odehrajeme ve složení bicí-basa po vzoru Spasm. Doufáme, že se vám tento nápad bude líbit. Vstupné je dobrovolné. Těšíme se na vás.

Více

Paulie Garand & Kenny Rough / Rest / DJ Wich / Lucky Boy

Datum konání
Typ

Paulie Garand & Kenny Rough Rest / Ty Nikdy Label DJ Witch Dj Lucky boy Pátek - 14.8.2020 Jezero Balaton Nový Hrozenkov Balaton Open Air

Více