Počasí

Neděle Polojasno 25/17 °C
Pondělí Zataženo 24/16 °C
Úterý Skoro jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/18 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky a kluby > Taneční skupina COUNTRY tanců Pašovice

Taneční skupina COUNTRYMIX Pašovice

 

Jsme taneční skupina country tanců, která vznikla v září 2007. Vedoucí kroužku je od jeho založení Ludmila Juráková.

V současné době je nás osm stálých párů

Olga Gregůrková

Ludmila Juráková

Jana Illešová

Eliška Varaďová

Dana Úředníčková

Luboš Úředníček

Věra Chmelová 

František Chmela

Marie Čápová

Jana Kročilová

Bohdana Blahová

Rostislav Blaha

Jarmila Hubáčková

Josef Hubáček

Michaela Juráková

Klára Illešová

Jak je vidět, nedostatek mužů se projevil i na složení našeho kroužku a tak ženy musí nahradit mužské protějšky. Ale na kvalitě tanců to rozhodně neubírá.

Máme také dorost a to ve složení

Veronika Horonyová, Kateřina Hlavínová, Michaela Boráňová, Zuzana Babušíková, David Hubáček.Za rok působení jsme se naučili asi 55 tanců, jak řadových, kruhových, tak i stepů. Na zkoušky se scházíme každý pátek od 18,30 do 22,00 hodin. Zkoušíme při hudbě z CD a při místní skupině Sklerotici.

Rok 2009

28. 2. 2009 jsme pořádali ples v kulturním  zařízení v Pašovicích se skupinou Sklerotici.
Fotografie zde.

4. 7. 2009 jsme uspořádali první festival amatérských country skupin o putovní pohár. K tanci a poslechu hrály skupiny Samorost  z Nivnice a místní kapela Sklerotici. Sluníčko se na nás smálo z oblohy, asi se také chtělo také podívat, co se to děje na prakšickém hřišti za novoty. Soutěže se zúčastnilo 6 tanečních skupin, první  místo obsadili naši mladí Countrymix junior, druzí byl náš taneční kroužek. Pohár jsme přenechali nivnické skupině ALABAMA.

Všechny přítomné čekalo  noční překvapení a to v podobě kankánu, v podání naší skupiny. U obecenstva měl ohromný úspěch.

Současně  proběhl i dětský den, pro děti byly připraveny různé hry a soutěže. Děti si mohly zajezdit na koňském povozu a zkusit štěstí v kole štěstí.

Rok 2008

V únoru jsem uspořádali náš první ples se skupinou Sklerotici v kulturním sále v Pašovicích.

Vystupovali jsme  na různých akcích. Např. v Topolné a ZŠ v Prakšicích  na  dětském dnu, farním odpoledni v Prakšicích, na festiválku  v lomu ve  Střílkách, v Buchlovicích na stavění máje, otvírání zrekonstruované školy na Maršově, Hubertově  jízdě v Pašovicích a v Kaňovicích, na plesech v Březolupech, Želechovicích, Hluku a Ostrožské Lhotě, na Mysliveckém bále ve Svárově. Měli jsme také vystoupení v Šumicích, ve Střílkách, Hostějově a také  na narozeninách i svatbách.

Uspořádali jsme dětské odpoledne v Pašovicích.   

Naše nabídka

A co bychom byli za taneční skupinu, abychom se aspoň trochu nepokoušeli nějakým způsobem prezentovat, jak našim členům tanec jde a jak je baví.

V současné době jsme schopni na požádání předvést několik vystoupení, jak na country bálech a plesech, soukromých a podnikových akcích, Hubertově jízdě a pod. Skladba vystoupení je podle domluvy.

Kontakt: Ludmila Juráková:  mobil: 731 737 245