Počasí

Neděle Skoro jasno 31/17 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s bouřkami 24/21 °C
Úterý Zataženo 26/19 °C
Středa Oblačno 24/17 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mateřská školka > O nás

Mateřská škola Pašovice

 třída MŠ.jpg

 

Mateřská škola se nachází při hlavní cestě v obci Pašovice. Budova byla postavena před více než   100 lety. Od roku 1962 slouží jako mateřská škola.

Mateřská škola je jednotřídní, kapacita je 28 dětí.

Budova je přízemní, má velkou třídu, která je vybavena moderním nábytkem, po celé ploše je koberec. Skříňky jsou v přiměřené výšce, takže děti mají veškeré hračky, didaktické pomůcky i výtvarný materiál v dostupné výšce. Třída je herně členěná na část pro stolní hry a činnosti, čtenářský koutek, pokojíček pro děvčata, hrací prostor pro volné hry na koberci. Je vybavena kvalitním nábytkem, hračkami, které jsou stále doplňovány o nové, didaktickým materiálem a pomůckami pro rozvoj dětské představivosti, jemné i hrubé motoriky, logického myšlení, to vše formou her. Prostorná lehárna nám slouží nejen k odpolednímu oddechu na lehátkách, kdy  si děti poslechnou pohádku a odpočívají po určitou dobu a poté ty děti, které neusnou odchází do třídy, kde mají připravené klidové činnosti (společenské hry, kreslení, atd.), ale také slouží pro pohybové vyžití dětí. Chodíme zde cvičit, hrát různé pohybové hry, tančit, apod.  Samostatná jídelna je velkým přínosem pro výchovu dětí. Děti si zde samy chystají tácky na svačinku, použité nádobí odnáší na určené místo, samy se učí posuzovat množství stravy, které sní a domluví se o větší či menší porci. Jsou vedeny k samostatnosti a odpovědnosti za svá rozhodnutí. Učí se zásadám slušného stolování. Součástí školy je i prostorná šatna vybavena novými šatními skříňkami, kde každé dítě má svou skříňku označenou značkou, kancelář ředitelky školy, výdejna stravy a sociální zařízení.

Děti mají po celý den k dispozici dostatek tekutin formou pitného režimu. Samy si nalévají ze džbánů, mladším dětem nalévá paní učitelka nebo starší kamarád.

K mateřské škole patří školní dvůr a zahrada.

V roce 2012 byla provedena úprava před budovou školy, kde byl vybudován odstavný pruh pro potřeby rodičů a návštěvníků školy, dále byl upraven vchod do budovy, který je nyní i bezbariérový a hlavně bezpečný.

V roce 2014 byla zahrada doplněna hracími prvky v hodnotě 130 000Kč (zřizovatel). Nový kolotoč, prolézací housenka, stezka odvahy, nové houpačky, hopsalo pro dvě děti.

Na jaře 2017 bylo zbudováno nové zastínění pískoviště na zahradě MŠ. Zastínění je posuvné a slouží současně i na zakrytí písku. V červenci 2017 dostala naše škola novou fasádu.

Na jaře 2018 byly vysazeny nové stromy na školní zahradě (staré a velmi přerostlé byly pokáceny na podzim 2017). Výsadba zeleně na školní zahradě je nutná z důvodu rušného provozu na místní komunikaci. Tato stěna stromů nejen ztiší hluk, ale také zachytává prach z komunikace.

V létě 2018 proběhla celková rekonstrukce výdejny stravy (nové obklady, podlaha, el. rozvody, rozvod vody a nové vybavení), současně bylo vyměněno i obložení stěn v jídelně.

V létě 2019 byly vyměněny všechny radiátory v budově. V roce 2020 byla v období letních prázdnin provedena výměna povrchu na dvoře školy (vyměněn kostkový povrch za zámkovou dlažbu).

V roce2021 byla vybudována prádelna v budově školy.

Byla zakoupena interaktivní tabule s výukovým programem pro výchovně vzdělávací činnost dětí.

 

Podmínky vzdělávání

Věcné podmínky

Věcné prostředí naší MŠ je charakterizováno uspořádáním třídy na hrací kouty podporující aktivity dětí potřebné pro rozvoj všech oblastí jejich osobnosti (biologické, psychologické, interpersonální, sociálně kulturní, environmentální).

Členění prostoru zajišťuje i možnost soukromí dítěte.

Dbáme na :

  • třída je dostatečně prostorná pro hry i individuální činnosti dětí jsou zde vytvořeny hrací kouty pro různé aktivity dětí
  • všechny hračky, pracovní materiály jsou v otevřených skříních výškově dostupných všem dětem
  • samostatná lehárna slouží nejen k odpočinku dětí, ale také pro rozvoj pohybových činností, cvičení, dopravní hry,
  • samostatná třída a lehárna umožňují doplňující aktivity dětí s menší potřebou odpočinku (další vzdělávání předškolních dětí, výtvarné činnosti) aniž by se navzájem rušily
  • škola má samostatnou jídelnu
  • prostory budovy zdobí výtvory dětí, výtvarná díla, prostorové výtvory,
  • součástí školy je školní zahrada, v současné době doplněna novými hracími prvky, tato zahrada slouží v odpoledních hodinách i veřejnosti
  • všechny vnitřní i venkovní prostory jsou pravidelně kontrolovány, prováděny revize, aby byly splněny bezpečností a hygienické normy
  • v roce 2012 byl vybudován bezbariérový vstup do mateřské školy, nové zábradlí a také odstavný pruh před budovou školy.

 

Logolink_OP_VVV_ver_barva_cz.jpg  Výzva 22 v MŠ Pašovice