Počasí

Neděle Polojasno až oblačno s dešťovými přeháňkami 23/12 °C
Pondělí Zataženo 24/14 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 17/13 °C
Středa Polojasno 20/12 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Spolky a kluby > Spolek rybářů

Spolek rybářů Prakšice – Pašovice

Rybníkářství Holomňa

http://rybnikarstvi-holomna.wixsite.com/pasovice-praksice

Spolek rybářů vznikl v roce 2012. Za tu dobu se spolek rozrostl a má bezmála sto členů. Jsme jedna z největších organizací v naší obci. Obhospodařujeme v katastru obce Pašovice a Prakšice celkem 6 rybníků. Ty máme rozděleny na tři rybníky chovné a tři rybníky určené ke sportovnímu rybolovu (pouze pro registrované členy spolku).rybari.jpg

Co plave v našich vodách? Je to hlavně kapr, amur, candát, lín a úhoř. Pak je to tzv. bílá ryba, což je plotice, perlín, střevle východní, hrouzek a mřenka mramorová. Co se chovu týká, tak se intenzivně snažíme o chov kapra, amura a lína. V tomto máme velmi dobré hospodářské výsledky.

Během roku, hlavně v létě, kdy nám přestane dotékat voda a rybníky nám vysychají, musíme intenzivně přečerpávat vodu, aby nám ryby nelekaly deficitem kyslíku. Starost o tyto vody je hodně náročná a nikdy vlastně nekončí. Jedná se o údržbu rybníků, hlavně sečení trav, sledování zdravotního stavu rybí obsádky, brigády pro ZOD Poolšaví nebo pro naši obec.

rybari.jpgPomyslným vrcholem naší sezóny bývá listopad, kdy se při výlovu rybníků ukáže naše práce. Veřejnost má možnost si při výlovu koupit živou a hlavně čerstvou rybu. Koncem listopadu se již stala tradicí Rybářská zábava s ochutnávkou rybích specialit.

V zimě se sleduje okysličení vody a prosekávají se otvory v ledu.

V základní škole v Prakšicích probíhá již několikátým rokem kurz mladých rybářů.

Práce s mládeží je hodně záslužná. Vychováváme si naše nástupce, kteří nás v budoucnu doufám nahradí a spolek dále povedou.Naším členům rybářům přeji pěkné zážitky u vody a hodně úlovků.

Předseda spolku, Josef Gajdůšek

rybaři