Počasí

Neděle Skoro jasno 31/17 °C
Pondělí Oblačno až zataženo s bouřkami 24/21 °C
Úterý Zataženo 26/19 °C
Středa Oblačno 24/17 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj 1/2005 > Život v mateřské školce 1/05

Život v mateřské školce

Po vánočních prázdninách jsme se opět sešli  v plném počtu a začali plánovat, co podnikneme, abychom si zimní období  zpestřili. Přestože vánoce nebyly zasněžené, po novém roce se opakovalo několik sněhových nadílek a děti se mohou ve školce i ve svém volném čase věnovat zimnímu sportování.

Od začátku února jsme všichni prožívali přípravu na dětský karneval. Děti nadšeně vyprávěly, jaké si doma s rodiči připravují masky, ve škole jsme společně vyráběli řetězy na výzdobu sálu  a připravovali pomůcky na různé soutěže.

Všechno naše snažení vyvrcholilo v neděli 27.února v místním sále.

Karnevalu se zúčastnilo přes 50 masek. Taneční rej se prolínal se soutěžemi, ze kterých neodešel nikdo bez odměny. V závěru karnevalu byly vyhodnoceny nejlepší masky – vítězové získali plyšové hračky a ani ostatní masky neodešly s prázdnou.

Věříme, že karnevalové odpoledne se líbilo nejen dětem, ale i dospělým, kteří se na své nejmenší přišli podívat.

V letošním roce se připravuje rekonstrukce školní zahrady. Obec Pašovice objednala nové průlezky, houpačky a další dřevěné doplňky, které splňují bezpečnostní a hygienické normy.

Máme v úmyslu zahradu zpřístupnit maminkám s malými dětmi. Věřím, že pro ně bude příjemné strávit odpolední chvíle v klidném a bezpečném prostředí, kde si jejich děti budou moci nerušeně hrát a zároveň si zvykat na prostředí mateřské školy, kterou budou v budoucnu navštěvovat.

 

Renata Štursová, ředitelka MŠ Pašovice