Počasí

Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/14 °C
Středa Zataženo 22/10 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 18/14 °C
Pátek Oblačno 20/11 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj 3/2004 > TJ SOKOL Prakšice – Pašovice vstupuje do nové sezóny 3/04

TJ SOKOL Prakšice – Pašovice vstupuje do nové sezóny

Na začátku podzimní sezóny bych chtěl fanoušky našeho fotbalového oddílu i veřejnost informovat o naší činnosti.

Družstvo žáků po sestupu z krajského přeboru bude hrát krajskou soutěž, která je také náročná a udržet se v ní bude velkým úspěchem. Soupeřit budeme s družstvy Uherský Brod, Bojkovice, Strání, Hluk, Dolní Němčí, Kunovice, Uherský Ostroh, Ostrožská N. Ves, Otrokovice a další. I krajská soutěž se hraje se dvěma družstvy (mladší a starší žáci). Při nedostatku žáků jsme nuceni zrušit přípravku, která v loňské sezóně hrála okresní soutěž, a hráče přeřadíme do mladších žáků. Ty nejmenší a začínající fotbalisty bychom chtěli trénovat v tzv. mini přípravce mimo soutěž a učit je základům fotbalu. Trénuje se dvakrát týdně – v pondělí a ve čtvrtek. Starší žáky vede trenér Josef Babušík a Josef Chaloupka. Mladší žáky má na starosti Petr Buráň a Josef Kadlček. Mini přípravku přislíbili trénovat Michal Ďurica st. a Petr Jakeš. Chtěl bych touto cestou požádat další zájemce – hlavně z řad rodičů – o pomoc při této práci. Přivítal bych také větší zájem z řad rodičů o účast a podporu svých dětí alespoň na domácích zápasech.

Mužstvo dorostu po loňské úspěšné sezóně postoupilo pod vedením Pavla Ondry a Radka Bartka do okresního přeboru. Chtěl bych touto cestou trenérům i hráčům ještě jednou poděkovat. Myslím, že hráči dorostu mají ještě na víc a budou se prát o postup do krajské soutěže. Trenéři u mužstva zůstávají.

Muži zachovali příslušnost v 1. A třídě. Vzhledem k tomu, že sestupovala tři mužstva, muselo se hrát až do konce a právě náš oddíl se zachraňoval až v posledním zápase. Hráči pod vedením trenéra Antonína Jurči z Uherského Brodu situaci zvládli. V nové sezóně trenér zůstává, ale z hráčů odešli Petr Buráň a Michal Gajdůšek do Havřic, Josef Kadlček, Petr Man a František Moštěk ukončili činnost. Po zranění se vrací Marek Ulčík a René Kopták. Z dorosteneckého oddílu přichází Tomáš Sychra, Martin Čech a Ondřej Hruboš. Na hostování přichází Roman Fuglík z Dobrkovic a Ondřej Zemánek z Uherského Brodu. V jednání je Jaroslav Vrága – také z Uherského Brodu.

Po sestupu dvou mužstev z krajského přeboru a postupu dvou ambiciózních týmů z 1. B třídy se soutěž jistě zkvalitní. Cílem pro novou sezónu je určitě záchrana.

Po skončení minulé sezóny byla zrekonstruována travnatá plocha hřiště. Materiál na tuto akci zaplatil Obecní úřad Prakšice. Dobrý kus práce odvedli hráči i fanoušci. Chtěl bych požádat i další fanoušky a příznivce fotbalu o pomoc, aby při vyhlášení brigád přišli a přiložili ruce k dílu.

Do nové sezóny přeji všem hráčům, trenérům a členům výboru TJ SOKOL pevné zdraví a dostatek odhodlání ke zvládnutí všech vytyčených cílů. Fanoušky zvu na všechny zápasy a přeji co nejlepší zážitky – snad se to podaří. A když ne, svět tím nekončí.

Za TJ SOKOL člen výboru Josef Kadlček