Počasí

Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 16/14 °C
Středa Zataženo 22/10 °C
Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 18/14 °C
Pátek Oblačno 20/11 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj - obsah > Střípky z naší školičky (Z2-2003)

Střípky z naší školičky

Není to tak dávno, co jsme se loučili se školním rokem 2002/2003 a já bych se jen krátce vrátila k jeho ukončení.

I poslední měsíc školního roku byl pro děti v Mateřské škole v Pašovicích plný radosti. Velkým zážitkem pro děti byl výlet do ZOO Lešná. Možná si někdo řekne, že tam se přece jezdí často, ale pro některé děti to byl první výlet bez maminky. Všechna zvířátka se velmi líbila, ale největší úspěch měla u dětí jízda vláčkem po areálu zoologické zahrady.

Poslední týden v červnu byl, jako už tradičně, týdnem loučení. Na zahradě byla připravena řada soutěží, kde si děti vyzkoušely svou obratnost – hod na cíl,  šplh po laně, lovení skleněnek v rybníčku, který hlídal vodník. Odměnou byly dětem ceny v podobě hraček a sladkostí.

Čtyři děti, které po prázdninách odcházely do první třídy, obdržely vysvědčení z předplaveckého výcviku a na památku krásnou pohádkovou knížku a originální tričko. Pak zaplál na dvoře ohníček a vůně špekáčků dovršila příjemnou atmosféru z posledního dne školního roku.

Ani o prázdninách však naše mateřská škola nezůstala opuštěná. Byla opravena všechna okna v celé budově. Školička dostala novou fasádu a na úpravách okolí MŠ se ještě pracuje. Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na těchto opravách podíleli.

Prázdniny uběhly jako voda a už tu máme nový školní rok. K dnešnímu dni máme ve škole zapsáno 22 dětí. Provozní doba je od 6.45 hod. do 16.00 hod. V mateřské škole je kroužek logopedické prevence, do kterého jsou zařazovány děti po vyšetření odborným logopedem, který k nám dojíždí dvakrát do roka. Převážná většina dětí chodí do výtvarně-pracovního kroužku. Během prvních dvou měsíců nového školního roku jsme dvakrát navštívili divadelní představení v Uherském Brodě a jednou v Prakšicích.

Od února příštího roku budeme opět jezdit na předplavecký výcvik, tentokrát ale do nově otevřeného plaveckého bazénu v Uherském Brodě.

1. prosince proběhne v naší škole prodejní výstava výrobků z „chráněné dílny“ z Uherského Hradiště. Začátek je ve 14.00 hod. a všechny občany touto cestou srdečně zveme.

Nyní jsou před námi vánoce, nejkrásnější svátky roku. Jejich předzvěstí je již tradičně návštěva Mikuláše a jeho družiny ve školce. Děti si už pilně připravují krátké pásmo pro rodiče, zdobíme společně prostory mateřské školy svými výrobky a těšíme se na dáreček od Mikuláše. Od Mikuláše k vánocům je už jenom krůček. Děti si už kreslí svá přání, dávají je večer za okno a těší se na splnění svých snů. I my s nimi prožíváme ty krásné chvíle zdobení stromečku, pečení a zdobení perníků, přípravu besídky pro rodiče. A věřte, největší odměnou pro nás jsou rozzářené dětské oči nejen u vánočního stromku, ale po celý rok.

Stejně krásné a radostné vánoce, jaké jsou u nás v mateřské školičce, přeji vám všem za sebe a za celý kolektiv zaměstnanců Mateřské školy v Pašovicích.

Renata Štursová, ředitelka MŠ Pašovice