Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj 1/2004 > Střípky z naší školičky (1/04)

Střípky z naší školičky

Začal nám další rok a jeho příchod byl krásný a hlavně sněhobílý. Já bych se ale ráda vrátila kousek zpátky. Již od začátku měsíce prosince dýchla na příchozí do naší mateřské školy vůně vánoc. Děti vyzdobovaly každý kousek ve školce svými výrobky. Nejprve to byli hlavně čerti, ať už nakreslení, nebo vystřižení z papíru. Učili jsme se písničky, básničky, kterými jsme pak překvapili rodiče na naší již tradiční besídce. Odměnou dětem byly balíčky, které jim přišel dát opravdový Mikuláš se svou družinou. Letos měl Mikuláš svou družinu velmi početnou a čertů by se určitě lekl i dospělý. Zato bych chtěla poděkovat pašovským žákům ze základní školy, kteří nám každý rok ochotně přijdou udělat Mikuláše.

 

A od Mikuláše už je k vánocům jen krůček a ten jsme si s dětmi krátili zdobením stromečku, zpěvem koled, povídáním si o vánočních zvycích a tradicích. A než jsme se nadáli, byl tu ten toužebně očekávaný den. Děti si připravily pro rodiče vánoční besídku a všechny se těšily, jestli pod stromečkem budou i nějaké hračky. A protože máme hodné děti, bylo i pod stromečkem hodně dárků, např. nová kuchyňka, kadeřnický salón, pro kluky opravárenský vozík a hlavně hodně nářadí a další hračky. Zbylá část odpoledne dětem mezi novými hračkami rychle uběhla a velmi nerady odcházely domů. Věřím, že i pro rodiče bylo toto odpoledne příjemnou relaxací v předvánočním shonu.

 

27. prosince 2003 vystoupily naše děti se svou vánoční besídkou na místním sále a zpříjemnily odpolední posezení místním důchodcům.

 

23. února 2004 jsme navštívili s dětmi mateřskou školu v Prakšicích, kde se bude konat maňáskové představení (divadélko z Hodonína)

 

24. února 2004 jsme začali předplavecký výcik v Uherském Brodě

 

26. února 2004 byl v naší školce karneval, na který se děti velmi těšily. Masky dětem vyrábí rodiče. Děti svými výrobky zdobí školku.

 

Renata Štursová, ředitelka MŠ