Počasí

Středa Oblačno 28/17 °C
Čtvrtek Oblačno 25/14 °C
Pátek Oblačno až zataženo s trvalým deštěm 29/18 °C
Sobota Oblačno 26/18 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj - obsah > Slovo starosty (Z2-2003)

Slovo starosty

 Vážení spoluobčané,

 dovolte mi, abych Vás seznámil s děním v naší obci za uplynulé období roku 2003.

Zastupitelstvo obce se v tomto roce rozhodlo věnovat svou pozornost opravám majetku obce a úpravám zelených ploch.

V jarních měsících byly natřeny všechny rovné střechy na budovách, které jsou opatřeny plechovou krytinou. Většinou se jedná o budovy v prostorách sportovního areálu. Nátěrem byly opatřeny stožáry veřejného osvětlení a v současné době probíhají nátěry stožárů veřejného rozhlasu.

Po uzavření smlouvy se Zemědělským učilištěm v Uherském Brodě byly zahájeny práce na výsadbě okrasné zeleně na veřejných prostranstvích. Žáci tohoto učiliště v rámci výuky upravili prostranství kolem budovy obecního úřadu a před lékárnou. Spolupráce s touto školou bude pokračovat i v příštím období. Je zpracován návrh výsadby podél státní silnice a s jeho realizací se počítá v podzimních měsících letošního roku.

Na jaře bylo nahrazeno nevyhovující pletivové oplocení na hřišti ve sportovním areále pevným kovovým hrazením, které je v horní části ukončeno sítí.

V době letních prázdnin proběhla generální oprava fasády na budově mateřské školy. Bylo nutno odstranit starou uvolněnou omítku po celém obvodu budovy, provést sanaci zdiva s následným povrchovým nátěrem. Současně byla provedena oprava rovné střechy nad obecním bytem s výměnou klempířských prvků. Dále byla nutná oprava kanalizace, odvádějící dešťové vody ze střechy, neboť tato závada zapříčinila vlhnutí obvodového zdiva budovy.

V měsících červnu a červenci byla provedena oprava místních komunikací. V části obce Čupy došlo k propadu a následnému rozpadu povrchu. V ulici Záhumní byla zpevněna vozovka s osazením obrubníků před nově postavenými rodinnými domky.

Chci poděkovat všem – občanům, firmám a zájmovým spolkům i žákům zemědělského  učiliště za práci, vykonanou pro naši obec.

 

Jaromír Čáp, starosta obce