Počasí

Neděle Polojasno 25/17 °C
Pondělí Zataženo 24/16 °C
Úterý Skoro jasno 27/15 °C
Středa Zataženo 28/18 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Zpravodaj > Zpravodaj 3/2004 > Pokyny pro vyplnění žádosti o vydávání rybářských lístků 3/04

Pokyny pro vyplnění žádosti o vydávání rybářských lístků

Na základě nového zákona o rybářství č. 99/04 Sb., (informovali jsme v minulém Zpravodaji) a jeho prováděcí vyhlášky je nutno při vydávání rybářského lístku postupovat následovně:

  • při vydání prvního rybářského lístku je nutno doložit osvědčení o absolvování základního kurzu (pro děti – jmenný seznam s datumem narození, bydlištěm, datumem ukončení a podpisem vedoucího kroužku),
  • pro MRS bylo vydáno pověření MZe dle zákona na provádění základního kurzu (u jednotlivých místních organizací doložit kopii tohoto pověření, které jí bylo zasláno),
  • u žádostí dětí do 15 let je nutno vyplnit a podepsat kolonky pro zákonného zástupce,
  • zaplatit správní poplatek na pokladně MěÚ Uh. Brod (dle novely zákona o poplatcích lze vydat rybářský lístek pouze pro děti do 15 let za 20,- Kč na dobu 1 roku, pro dospělé roční za 50,- Kč nebo tříroční za 100,- Kč). Po novele zákona o poplatcích bude poplatek změněn.
  • při vydání prodloužení platnosti rybářského lístku je nutno doložit místo osvědčení již vydaný rybářský lístek,
  • současně je vždy nutno podepsat čestné prohlášení.

Státní rybářské lístky jsou vydávány pro občany dle jejich trvalého pobytu u správního obvodu, pod který jednotlivé obce spadají. Rybářský lístek již nelze vydat na obecním úřadě a ani v jiném správním obvodu.

Žádost se podá na podatelně MěÚ v Uherském Brodě, Masarykovo náměstí č. 100. Vzor žádosti je uveden v příloze Zpravodaje.

Rybářský lístek bude vystaven do 1 týdne a žadatel si jej vyzvedne v budově odboru životního prostředí a zemědělství, která se nachází v Nerudově ulici č. 193.