Počasí

Pondělí Zataženo 26/22 °C
Úterý Polojasno 27/19 °C
Středa Oblačno 23/18 °C
Čtvrtek Skoro jasno 22/14 °C

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Fotogalerie > Archivní Fotogalerie 2004 - 2015 > Oprava obecních komunikací

Oprava obecních komunikací

Jednou z priorit, kterou si obecní zastupitelstvo pro rok 2008 stanovilo, je provedení    rekonstrukce místních komunikací, které jsou již delší dobu ve velmi špatném technickém stavu.

Jedná se především o komunikace umístěné v okrajových částech obce, navazující na účelové komunikace a části komunikace navazující na vozovku III. třídy. Projekt řeší opravu 1233 M2 povrchů vozovek. Začátkem roku byla zpracována projektová dokumentace a provedeno ohlášení drobné stavby,  vybrán dodavatel stavby a zpracovaná žádost o poskytnutí dotace a finanční výpomoci z dotačních titulů Zlínského kraje.

Zastupitelstvo Zlínského kraje naší žádosti vyhovělo a poskytlo dotaci ve výši 50% a návratnou bezúročnou půjčku ve výši 30 % celkových uznatelných nákladů stavby. Celkem se jedná o částku jeden milion korun.

Stavba byla ukončena 29.8.2008, zjištěné závady a nedodělky budou odtraněny do 24.10.2008.

Výše zmíněná dotace a finanční výpomoc, poskytnutá naší obci Zlínským krajem, nám umožnila uvolnit část vlastních finančních prostředků a zahájit již v letošním roce výstavbu nové autobusové zastávky, která bude umístěna mimo silnici III.třídy. Tím bude zajištěna jak bezpečnost silniční dopravy tak především chodců. Zpracovaný a schválený projekt splňuje všechny požadavky dotčených organizací a splňuje všechny předepsané normy