Počasí

Čtvrtek Oblačno až zataženo s občasným deštěm 12/2 °C
Pátek Jasno 9/-3 °C
Sobota Oblačno 5/-1 °C
Neděle Zataženo 9/1 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mateřská školka > O nás

Mateřská škola Pašovice

 

Mateřská škola Pašovice

 

 

Mateřská škola se nachází při hlavní cestě v obci Pašovice. Budova byla postavena před více než 100 lety. Od roku 1962 slouží jako mateřská škola.

Mateřská škola je jednotřídní, kapacita je 28 dětí.

Budova je přízemní, má velkou třídu, která je vybavena moderním nábytkem, po celé ploše je koberec. Skříňky jsou v přiměřené výšce, takže děti mají veškeré hračky, didaktické pomůcky i výtvarný materiál v dostupné výšce. Třída je herně členěná na část pro stolní hry a činnosti, čtenářský koutek, pokojíček pro děvčata, hrací prostor pro volné hry na koberci. Je vybavena kvalitním nábytkem, hračkami, které jsou stále doplňovány o nové, didaktickým materiálem a pomůckami pro rozvoj dětské představivosti, jemné i hrubé motoriky, logického myšlení, to vše formou her. Prostorná lehárna nám slouží nejen k odpolednímu oddechu na lehátkách, kdy  si děti poslechnou pohádku a odpočívají po určitou dobu a poté ty děti, které neusnou odchází do třídy, kde mají připravené klidové činnosti (společenské hry, kreslení, atd.), ale také slouží pro pohybové vyžití dětí. Chodíme zde cvičit, hrát různé pohybové hry, tančit, apod.  Samostatná jídelna je velkým přínosem pro výchovu dětí. Děti si zde samy chystají tácky na svačinku, použité nádobí odnáší na určené místo, samy se učí posuzovat množství stravy, které sní a domluví se o větší či menší porci. Jsou vedeny k samostatnosti a odpovědnosti za svá rozhodnutí. Učí se zásadám slušného stolování. Součástí školy je i prostorná šatna vybavena novými šatními skříňkami, kde každé dítě má svou skříňku označenou značkou, kancelář ředitelky školy, výdejna stravy a sociální zařízení.

Děti mají po celý den k dispozici dostatek tekutin formou pitného režimu. Samy si nalévají ze džbánů, mladším dětem nalévá paní učitelka nebo starší kamarád.

K mateřské škole patří školní dvůr a zahrada.

V roce 2012 byla provedena úprava před budovou školy, kde byl vybudován odstavný pruh pro potřeby rodičů a návštěvníků školy, dále byl upraven vchod do budovy, který je nyní i bezbariérový a hlavně bezpečný.

V roce 2014 byla zahrada doplněna hracími prvky v hodnotě 130 000 Kč (zřizovatel). Nový kolotoč, prolézací housenka, stezka odvahy, nové houpačky, hopsadlo pro dvě děti.

 Na jaře 2017 bylo zbudováno nové zastínění pískoviště na zahradě MŠ. Zastínění je posuvné a slouží současně i na zakrytí písku. V červenci 2017 dostala naše škola novou fasádu.

Na jaře 2018 byly vysazeny nové túje na školní zahradu (staré a velmi přerostlé byly pokáceny na podzim 2017). Výsadba zeleně na školní zahradě je nutná z důvodu rušného provozu na místní komunikaci. Tato stěna stromů nejen ztiší hluk, ale také zachytává prach z komunikace.

V létě 2018 proběhla celková rekonstrukce výdejny stravy (nové obklady, podlaha, elektrické rozvody, rozvod vody a nové vybavení), současně bylo vyměněno i obložení stěn v jídelně.

Co naše škola nabízí:

  • předškolní vzdělávání dětí,
  • předplaveckou výuku,
  • logopedickou prevenci,
  • ekologické aktivity,
  • návštěvní čtvrtky pro rodiče s dětmi, které budou navštěvovat MŠ,
  • tématické vycházky do přírody,
  • tradiční akce školy i pro veřejnost: Mikulášova dílna, karneval.

Spolupracujeme s SPC Uherské Hradiště  ( pravidelné návštěvy logopedické pracovnice na MŠ, konzultace s rodiči). Dále spolupracujeme s PPP v Uherském Brodě. S místními dobrovolnými hasiči se děti seznamují nejen s jejich technickým vybavením, ale hlavně jejich prací, seznamují se, se zásadami první pomoci, účastní se soutěží.

Velmi dobrá je spolupráce s Mateřskou a základní školou v Prakšicích (společné návštěvy divadelních představení, společná předplavecká výuka, vzájemné poznávací návštěvy školy.

Logolink_OP_VVV_ver_barva_cz.jpg  Výzva 22 v MŠ Pašovice