Počasí

Neděle Jasno 14/4 °C
Pondělí Jasno 15/1 °C
Úterý Oblačno až zataženo s občasným deštěm 12/5 °C
Středa Zataženo 13/9 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mateřská školka > O nás

Mateřská škola Pašovice

Mateřská škola se nachází při hlavní cestě v obci Pašovice. Budova byla postavena před více než 100 lety. Od roku 1962 slouží jako mateřská škola.

Budova je přízemní, má velkou třídu, samostatnou lehárnu kde děti odpočívají, a která také slouží k pohybovým hrám dětí. Samostatná jídelna je velkým přínosem pro výchovu dětí. Děti si zde samy chystají tácky na svačinku, použité nádobí odnáší na určené místo, samy se učí posuzovat množství stravy, které sní a domluví se o větší či menší porci. Jsou vedeny k samostatnosti a odpovědnosti za svá rozhodnutí. Součástí školy je i prostorná šatna, kancelář ředitelky školy, výdejna stravy a sociální zařízení.

Mateřská škola je jednotřídní. Počet zapsaných dětí pro školní rok 2015 - 2017 je 23. V průběhu roku nastoupí ještě 4 děti.

Třída je vybavena moderním nábytkem, po celé ploše je koberec, skříňky jsou v přiměřené výšce, takže děti mají veškeré hračky, didaktické pomůcky i výtvarný materiál v dostupné výšce. Třída je herně členěná na část pro stolní hry a činnosti, čtenářský koutek, pokojíček pro děvčata, hrací prostor pro volné hry na koberci.

Mateřská škola Pašovice

Multifunkční stůl se stavebnicemi (lego, seva, ...)

Hračky a didaktické pomůcky jsou každý rok průběžně doplňovány.

Děti mají po celý den k dispozici dostatek tekutin formou pitného režimu. Samy si nalévají ze džbánů, mladším dětem nalévá paní učitelka nebo starší kamarád.

Lehárna slouží k odpočinku všech dětí. Povinný odpočinek pro všechny děti je do 13,30 hod. Děti, které neusnou, odcházejí do třídy, kde mají připravené klidové činnosti (kreslení, knihy, společenské hry, předškolní děti pracovní listy, didaktické hry).

K mateřské škole patří školní dvůr a zahrada.

Na zahradě byly původní hrací prvky pro nevyhovující stav odstraněny a jsou postupně nahrazovány novými. V současné době je zde nová věž se skluzavkou, dvě hopsadla, houpačky, nově opravené pískoviště, a krásně zrekonstruovaný pavilon, sloužící pro hry i za nepříznivého počasí. V roce 2014 byla zahrada doplněna hracími prvky v hodnotě 130 000 Kč (zřizovatel). Nový kolotoč, prolézací housenka, stezka odvahy, nové houpačky, hopsadlo pro dvě děti.

V roce 2012 byla provedena úprava před budovou školy, kde byl vybudován odstavný pruh pro potřeby rodičů a návštěvníků školy, dále byl upraven vchod do budovy, který je nyní i bezbariérový a hlavně bezpečný.

Kapacita mateřské školy je 28 dětí. Děti jsou přijímány podle daných kritérií pro příslušný školní rok. Škola je přízemní, je zde minimální počet schodů, dostatečně velké prostory, samostatná jídelna, šatna, lehárna. Je možné po dohodě přijímat i děti mladší tří let. Tyto děti však musí být dostatečně samostatné: bez plen, najíst se lžící, domluvit se slovně a musí být volná kapacita školy.

Co naše škola nabízí:

  • předškolní vzdělávání dětí,
  • předplaveckou výuku,
  • logopedickou prevenci,
  • ekologické aktivity,
  • návštěvní čtvrtky pro rodiče s dětmi, které budou navštěvovat MŠ,
  • tématické vycházky do přírody,
  • tradiční akce školy i pro veřejnost: Mikulášova dílna, karneval.

Spolupracujeme s SPC Uherské Hradiště  ( pravidelné návštěvy logopedické pracovnice na MŠ, konzultace s rodiči). Dále spolupracujeme s PPP v Uherském Brodě. S místními dobrovolnými hasiči se děti seznamují nejen s jejich technickým vybavením, ale hlavně jejich prací, seznamují se, se zásadami první pomoci, účastní se soutěží.

Velmi dobrá je spolupráce s Mateřskou a základní školou v Prakšicích (společné návštěvy divadelních představení, společná předplavecká výuka, vzájemné poznávací návštěvy školy.

Logolink_OP_VVV_ver_barva_cz.jpg  Výzva 22 v MŠ Pašovice