Počasí

Pondělí Oblačno až zataženo s občasným deštěm 5/3 °C
Úterý Zataženo 11/7 °C
Středa Zataženo 10/6 °C
Čtvrtek Zataženo 11/4 °C

Drobečková navigace

Úvod > Služby > Mateřská školka > Aktuální informace

Aktuální informace

Nový školní rok jsme zahájili  4. září 2017 ve školičce, která nás přivítala v novém „ zeleném kabátku“, za který moc děkujeme našemu zřizovateli: Obci Pašovice.

Pro letošní rok máme zapsáno 28 dětí. Kapacita školy je tím naplněna.

Září 2017

15. září jsme navštívili mateřskou školu v Prakšicích, kde jsme zhlédli představení „Já nic, já muzikant“. Děti se zde seznámily s různými hudebními nástroji. Měly možnost si na ně zahrát, zazpívat si známé písničky.

19. září jsme měli v naší školce pro starší děti výchovně-vzdělávací program na téma „Buďme kamarádi“. Děti se zde seznámily s životem postižených lidí. Samy si mohly vyzkoušet např. kreslení nohami, chůzi se zavázanýma očima a slepeckou holí, jízdu na invalidním vozíku, psaní na slepeckém psacím stroji, …

Tato akce byla pro děti velmi zajímavá a hlavně poučná.

Na měsíc říjen plánujeme:

10. října 2017 k nám přijede paní logopedka z Uherského Hradiště, aby si poslechla výslovnost dětí a zkonzultovala s námi, zda stačí logopedická péče, kterou poskytujeme v naší školce, nebo je třeba docházet ke klinickému logopedovi.

13. října 2017 půjdeme do MŠ Prakšice na pohádku divadla „Rolnička“. Je to divadlo, které navštěvujeme již několik let a vždy děti potěší krásnými maňáskovými pohádkami, které v sobě ukrývají i určitou míru poučení.

24. října 2017 plánujeme zájezd do divadla ve Zlíně na pohádku „Křemílek a Vochomůrka“.

27. října 2017 připravujeme ve spolupráci s kulturní komisí „Lampionový průvod“. 
(bližší informace budou na plakátu i webových stránkách obce)

29. října 2017 přivítáme nové občánky na slavnostním vítání občánků (účast 4 děti).