Drobečková navigace

Úvodní stránka > Spolky a kluby > Sezona 2006/2007 byla pro TJ Sokol Prakšice-Pašovice velmi úspěšná

Sezona 2006/2007 byla pro TJ Sokol Prakšice-Pašovice velmi úspěšná

Své hodnocení uplynulé sezony začnu u hodnocení mužů.

Muži pod vedením trenéra Vojtěcha Gajdůška obsadili v I.A třídě skvělé konečné 6. místo, když se po podzimu umístnili na 3. místě.

Na úspěchu se podílel dobrý kolektiv hráčů, v mužstvu panovala pohoda a tak se dostavily skvělé výsledky. Dobré výsledky se odrazily na velmi slušnou návštěvnosti na domácím hřišti, ale i velkou účastí fanoušků na utkáních venku. Do mužstva se vrátili bývalí odchovanci J.Sukup, M.Gajdůšek, po zranění R.Mikel a P.Němeček se vrátil z Anglie, kde pracoval. Na podzim za náš oddíl nastupovali i dva hráči ze Slovenska a to M.Stano, který vyrůstal v mládežnických oddílech se současnými slovenskými reprezentanty a R.Jurčák, který dokonce reprezentoval Slovensko ve věkové kategorii do 19 let. Stano v současné době hraje 3. ligu v N.Mestě n.V. a Jurčák taky nastupuje ve 3.lize za Dolní Vestenice.

Na jaře přišel do mužstva O. Šimuni, slovenský hráč, který hrál za Rybany a M.Ulčík, který na podzim nehrál kvůli nemoci. Z Uherského Brodu přišel J. Maňásek a z dorostu J.Kaňa, který se postupně zapracoval do základní sestavy.

Za úspěchem, který se dostavil a to je 6. místo v konečné tabulce, stojí i ostatní stálí členové našeho mužstva, které znáte. Nejlepšími střelci byli J.Maňásek a T.Sychra oba se 7 góly.

Do nové sezony by mužstvo mělo nastupovat ve stejné sestavě jako na jaře, z dorostu přichází kanonýr T. Ondra. Z hostování se vrací J. Zálešák. Bratři Bartkové chtějí odejít do Hřivného Újezda, kde trénuje R.Bartek senior, je škoda, že to v mužstvu mužů nechtějí alespoň zkusit. Několikrát jsme je bez úspěchu  přemlouvali, aby zůstali v Prakšicích. Za brankaře M.Maráška, který chce chytat divizi za dorost v Uherském Brodě máme přislíbenu hráčskou náhradu do mužstva mužů.

 

Dorostu se v uplynulé sezoně konečně podařilo postoupit do krajské soutěže. Po předloňském 2. místě a loňském 4. místě, letos nenechali dorostenci nic náhodě a vyhráli okresní přebor se 78 body s 6 bodovým náskokem, a přitom neprohráli ani jeden zápas.

Zvítězili v 25 utkáních a jen tři krát remizovali na hřištích soupeřů. Vstřelili celkem 100 golů, nejvíc T. Ondra 28 gólů a R. Polášek 22 gólů. Obrana hrála velmi dobře, dostala pouze 19 branek. Brankař M. Marášek vychytal 7 nul, M. Gregor vychytal 5 nul. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen T. Ondra.

 

Také žáci v uplynulé sezoně hráli velmi dobře a skončili na 2. místě okresního přeboru skupiny C. Vstřelili taky 100 gólů, nejlepším střelcem byl P.Haveta s 29 góly aj. Vrablím s 20 góly.

Přípravka v uplynulé sezoně hrála okresní přebor, kde skončili na 13 místě a nejlepšími střelci byl L. Zemánek s 9 góly a J. Zbranková s 8 góly.

  

Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kdo se zasloužili o tak dobrý ročník. Hlavně všem hráčům od mužů až po přípravku, trenérům, vedoucím mužstev, pořadatelům, obsluze udírny, p. Koníčkovi, výboru a všem, kdo jakkoliv pomohl.

Zvláštní poděkování patří i oběma obcím, bez kterých by se fotbal v Prakšicích už dávno nehrál.

Velký dík taky ostatním sponzorům.

 

 Za TJ Sokol Prakšice-Pašovice  J. Kadlček